Rakstos

Drukāt

Policija brīdina būt uzmanīgiem un aicina ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

.

Pasvaldibas policijaIr saņemta informācija, ka Ādažos klīst aizdomīga izskata vīrietis ap 50 gadiem, pliku galvu un sirmu bārdu, ģērbies tumšas krāsas jakā, iespējams valkā arī cepuri, un vairākiem bērniem piedāvājis konfektes.
 
Tāpat ir saņemta informācija, ka, pārvietojoties ar mazu, pelēkas krāsas kravas furgona („kabluka" tipa) auto, divi vīrieši piedāvā iekāpt automašīnā, lai apskatītos kucēnus. Vīrieši ir aptuveni 30 – 40 gadus veci, runā latviešu valodā, vienam ir īsi mati, bet otram galva ir skūta.
 
Arī Carnikavas novadā šī gada 7. novembrī tika konstatēta persona, kura uzmācās nepilngadīgiem bērniem publiskā vietā. Carnikavas novada pašvaldības policijas darbinieki nekavējoties aizturēja šo personu un nogādāja Valsts policijā apstākļu noskaidrošanai. Valsts policijā šai personai tika noņemti arī DNS paraugi.
 
„Diemžēl mēs nevaram vienmēr būt blakus savam bērnam un pasargāt viņu. Tādēļ der ar bērniem pārrunāt, kā būtu jārīkojas gadījumos, kad svešinieks piedāvā saldumus, rotaļlietas vai spēles. Par visu jārunā jau iepriekš, neatkarīgi no tā, vai kaut kas ir noticis. Bērnam nav pieredzes, tāpēc ir jāiemāca, jāizskaidro un jāizstāsta, lai viņš neapjuktu nezināmās situācijās," skaidro Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks O.Feldmanis.
 
Viņš norāda, ka ik pa laikam bērniem ir jāatgādina, kā īsti rīkoties, ja tuvojas svešs cilvēks un piedāvā kādu našķi vai aizraujošu lietu. Bērnam nav jābūt pieklājīgam, bērns drīksti pateikt – es negribu ar jums runāt, es neiešu, es nerunāšu, man mamma neļauj, ejiet prom!
 
„Ja svešais bērnam tuvojas, lēnām jāatkāpjas trīs soļi un tad labi ātri jāskrien prom, nevis jātēlo, ka viss ir kārtībā. Bērnam vajadzētu izstāstīt, ka var ieiet kafejnīcā, veikalā, iet klāt uzticama paskata pieaugušajam, piemēram, tantei ar bērniņu. Paskatīties apkārt, vai nav policista, vai kaut kur nestāv ātrās palīdzības mašīna. Pieskriet klāt un pateikt, ka seko kāds svešs cilvēks. Māciet nekautrēties, bet būt drošam. Ja kāds bērnu aiztiek vai pieskaras, droši ir jākliedz – liec man mieru, nenāc pakaļ! Ja bērnu velk mašīnā, tad ir jākliedz, cik vien spēka, ir jāsit un jākož, jāpretojas, cik vien var, jācenšas pievērst apkārtējo cilvēku uzmanību! Bērns ir jāmāca, ka svešās mašīnās kāpt nedrīkst, lai arī piedāvā konfektes, rotaļlietas vai sola aizvest paskatīties mazus kaķīšus vai sunīšus. Nekādā gadījumā nekāpt svešā mašīnā! Jāpārliecinās, vai bērns zina visvajadzīgāko numuru – 112," stāsta O.Feldmanis.
 
Aicinām iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem, informēt par aizdomīgām personām, zvanot Carnikavas novada pašvaldības policijai pa diennakts tālruni 22006686.
Share on Facebook Tweet