Rakstos

Drukāt

Tiesa neierosina kasācijas tiesvedību par izpilddirektora atjaunošanu amatā

.

stacijas 5 800Augstākās tiesas Senāts 17. decembrī ir pieņēmis lēmumu par atteikšanos ierosināt kasācijas tiesvedību, kas saistīta ar Carnikavas novada domes kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 2013.gada 26.jūnija spriedumu par Raimonda Garenčika atjaunošanu pašvaldības izpilddirektora amatā un darba algas piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku.
 
Kā jau ziņots, šī gada 1.jūlijā, izpildot tiesas spriedumu, Carnikavas novada domē izpilddirektora amatā tika atjaunots R.Garenčiks, kurš ar domes pieņemto lēmumu 2010. gadā tika atbrīvots no pienākumu pildīšanas par virkni pārkāpumu, tostarp necenzētu vārdu lietošanu pret pašvaldības darbiniekiem.
 
„Deputātu vairākums 2010. gadā darīja zināmu, ka nevēlas kopā strādāt ar uzticību zaudējušu izpilddirektoru. Tiesas lēmums joprojām liek uzdot jautājumu – kā domei, deputātiem un darbiniekiem strādāt ar uzticību zaudējušu izpilddirektoru?" jautā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.
 
D.Jurēvica norāda, ka šāda situācija, kad izpilddirektors, kuru darbā ieceļ novada dome un kurš ar deputātu balsu vairākumu ticis no amata atbrīvots, liecina par iespējamām pretrunām likumā „Par pašvaldībām" un Darba likumā attiecībā par procedūru, kādā notiek izpilddirektora rīcības izvērtēšana un atbrīvošana no amata pienākumu pildīšanas.
 
Pēc R.Garenčika atjaunošanas darbā šī gada 1. jūlijā dome izpilddirektoram 17. novembrī ir izteikusi piezīmi, bet Ētikas komisija ir izvērtējusi R.Garenčika darbību, konstatējusi Ētikas kodeksa pārkāpumus un savā 17.12.2013. ziņojumā rosina izpilddirektoram piemērot disciplināru sodu.
 
Share on Facebook Tweet