Rakstos

Drukāt

Pasākumā “Meža uzdevumu labirintā kopā ar suņiem” apgūtas jaunas prasmes un gūti piedzīvojumi

.

dog sport carnikava projekts ar pasvaldibas lidzfinansejumu11. augustā atpūtas trasē “Zibeņi” aizritējušas sacensības “Meža uzdevumu labirints kopā ar suņiem”, kas notika pašvaldības īstenotā projekta "Prāta un sirds laboratorija" ietvaros. Pasākumu organizēja nodibinājums “Sautiņi” sadarbībā ar biedrību “Dog sport - Carnikava”.
 
Projekta mērķis ir pašvaldībām sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām veidot ģimenēm draudzīgu vidi, veicināt sabiedrības līdzdalību un sekmēt pozitīvas attieksmes veidošanos. Pēc sacensībām “Meža uzdevumu labirints kopā ar suņiem” organizatori norāda, ka mērķis ir sasniegts, jo pasākumā sportoja visa ģimene, tai skaitā ģimenes mīlulis – suns.
 
Četrkājainais kompanjons ir ne vien cilvēka labākais draugs, bet arī pilntiesīgs ģimenes loceklis, jo suns jau sen vairs nepilda tikai mājas sarga lomu ģimenē. Pierādīts, ka dzīvnieku ietekme uz bērnu ir kompleksa un viņi komunikācijā ar suni apgūst visdažādākās prasmes, piemēram, empātiju, jo bērni uztver dzīvniekus kā biedrus. Dzīvnieki ir tieši, tāpēc tos vieglāk saprast un lasīt viņu ķermeņu valodu, turklāt savstarpējā saskaņā bērni mācās rūpēties, savukārt aktivitātes ar suni veicina socializāciju un, kopīgi rotaļājoties ar dzīvnieku, tiek nojauktas komunikācijas barjeras. Saskarsme ir pozitīva un jautra un tas ļauj piedzīvot prieku un azartu arī sacensību apstākļos; mazinās trauksme un stress. Kopīgās aktivitātēs tiek attīstītas motorās prasmes - smalkā motorika (glāstot suni) un lielā motorika (kopīgi rotaļājoties, pastaigājoties un skrienot). Un tieši tas arī bija galvenais pasākuma vēstījums un uzdevums – parādīt ģimenēm kā kopā sportiski un veselīgi var pavadīt savu brīvo laiku, iesaistot aktīvās aktivitātēs arī mājas mīluli.
 
Pasākumu laikā tikai demonstrēts kanikrosa sports kā visiem pieejams aktīvās atpūtas un veselību veicinošs sporta veids. Biedrības “Dog sport - Carnikava” speciālistu vadībā interesenti piedalījās kamanu suņu sporta disciplīnās un kopumā spēkus izmēģināja 67 sportisti. Papildus kamanu suņu sporta disciplīnām skatītāji varēja piedalīties dažādās stafetēs, līdz ar to dalībnieku skaits pārsniedza vismaz 100 sportistus un tikpat daudz arī skatītājus.
 
Trases rekordu un ātrāko trases laiku uzrādīja Artūrs Jakobsons ar saviem suņiem Nailu un Džīno. Katrā disciplīnā carnikavieši izcīnīja vietas uz pjedestāla, baikdžoringā (suns velk velosipēdu): Ingūna Brūvere, Sarmīte Linde; skūteru klasē (suns velk bezpedāļu velosipēdu): Edijs Brūveris, Aija Krieva; kanikrosā (suns velk skrējēju): Liesma Sakoviča, Zigurds Sakovičs. Bērnu kanikrosa vecākajā grupā – Aleksa Čaupala; vidējā grupā: Krista Grantskalna, Grieta Grantskalna; jaunākajā grupā – Anna Sakoviča.
 
No carnikaviešiem visplašāk tika pārstāvēta Sakoviču, Grantskalnu, Brūveru un Čaupalu ģimene.

Foto atskats ŠEIT.

Share on Facebook Tweet