Rakstos

Drukāt

Pierīgas mēri diskutē par nākamā gada valsts budžeta ietekmi uz pašvaldībām

.

Sanaksme Ropazos4 80027. oktobrī Pierīgas pašvaldību vadītāji Ropažos tikās ar Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieci Jolantu Plūmi, lai pārrunātu 2017. gada valsts budžeta projektu, ko valdība iecerējusi apstiprināt novembrī.
Jolanta Plūme PPA pārstāvjus informēja par nākamā gada budžeta līdzekļiem visām valsts nozarēm, kā arī tā ietekmi uz pašvaldībām.
 
"Pierīga un tās pašvaldības, kuras ir donorpašvaldības, ar nākamā gada budžetu īsti apmierinātas nav, jo ļoti lielu daļu naudas aizmaksājam pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Mūsu pašu novadu attīstībai paliek ļoti maz līdzekļu, un mēs reāli nevaram atrisināt savas problēmas ar skolu un bērnudārzu būvniecību, ceļu infrastruktūru," norāda Carnikavas novada domes priekšsēdētāja un Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) izpilddirektore Daiga Jurēvica.
 
Sanāksmes laikā izvērsās diskusijas par dažādiem jautājumiem – aizņēmumu procentu likmēm pašvaldību kredītiem dažādu projektu īstenošanai, jauno pedagogu atalgojuma modeli, skolu tīkla optimizāciju, ēnu ekonomikas ierobežošanu, pašvaldības kapitālsabiedrību aizņēmumiem u.c.
 
Pierīgas pašvaldību apvienība
2015. gada rudenī 13 Pierīgas pašvaldības – Ādažu, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu, Sējas un Mārupes novadu domes nodibināja savu apvienību, lai kopīgiem spēkiem īstenotu Pierīgas pašvaldību tiesisko interešu aizsardzību, veicinātu to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām Latvijas un ārvalstu institūcijām.
Share on Facebook Tweet