Rakstos

Drukāt

Šodien stājas spēkā grozījumi saistošajos noteikumos par 50% NĪN atlaidi vienam mājoklim un jaunais siltumapgādes tarifs

.

Domes eka vasara 800Informējam, ka šodien stājas spēkā vairākas nozīmīgas izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos.
 
Saskaņā ar grozījumiem saistošajos noteikumos "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā" no 2017. gada Carnikavas novadā iedzīvotājiem, kas deklarējuši dzīvesvietu savā īpašumā Carnikavas novadā, būs iespējams piemērot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaidi 50% apmērā par vienu mājokli. Tādējādi tiesības saņemt 50% atvieglojumu no taksācijas gadā aprēķinātās NĪN summas būs NĪN maksātājam, kurš deklarējis dzīvesvietu savā nekustamajā īpašumā – dzīvojamajā mājā vai dzīvoklī – Carnikavas novadā.
 
Jau ziņots, ka lēmums par 50% atvieglojumu no taksācijas gadā aprēķinātās NĪN summas vienam mājoklim pieņemts, lai iedzīvotājiem mazinātu nodokļu slogu, ņemot vērā, valdība tuvākajā nākotnē plāno būtiski paaugstināt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības.
 
Lai saņemtu šo atlaidi, iedzīvotājiem pašvaldībā būs jāvēršas ar iesniegumu. Jāņem vērā, ka minētā atlaide netiks piemērota ēkas daļai, kas tiek izmantota saimnieciskās darbības veikšanai. Vairāk par šo lēmumu lasiet ŠEIT.
 
28. jūlijā ir stājies spēkā arī jauns pašvaldības aģentūras "Carnikavas Komunālserviss" sniegto siltumapgādes pakalpojumu tarifs. Jau vēstīts, ka tas ir par 11% augstāks nekā līdzšinējais, kas saistīts ar siltumenerģijas ražošanas, sadales un tirdzniecības izmaksu aktualizēšanu, gāzes patēriņa grupas maiņu Carnikavas novadam, kā arī pamatlīdzekļu nolietojumu un citiem faktoriem. Sīkāku skaidrojumu par to, kāpēc mainīts siltumapgādes tarifs, lasiet ŠEIT. Jāpiebilst, ka arī pēc siltumenerģijas tarifa palielināšanas Carnikavā tas būs mazāks nekā vairākumā citu pašvaldību.
 
Ar Carnikavas novada domes izdoto saistošo noteikumu grozījumiem, kas stājušies spēkā šī gada jūlijā, var iepazīties ŠEIT.
Share on Facebook Tweet