Rakstos

Drukāt

Stingrāk kontrolēs patēriņu pašvaldības ūdensapgādes sistēmā

.

UdensLai pēc iespējas precīzāk apkopotu informāciju par ūdens patēriņu un samazinātu zudumus pašvaldības ūdensapgādes sistēmā, aģentūra „Carnikavas Komunālserviss" turpmāk pievērsīs lielāku uzmanību ūdens patēriņam un ūdens patēriņa skaitītāju (ŪPS) verifikācijas termiņiem gan daudzdzīvokļu mājās, gan privātmājās, kuras ir pieslēgtas centrālajai ūdensapgādes sistēmai.
Šobrīd ūdens patēriņa skaitītāju pārbaude jau sākta Carnikavas privātmājās un turpināsies arī citviet novadā.

Kā uzkrājas neuzrādītais ūdens daudzums
Pārbaudot konstatēts, ka daži iedzīvotāji nav uzrādījuši pat simtiem kubikmetru patērētā ūdens. Savukārt citi ir pārsteigti, ka nokļuvuši parādnieku sarakstā. Atgādinām biežāk sastopamos iemeslus, kāpēc tā var notikt:
- nekorekti iesniegti rādījumi (katru mēnesi uzrādīts mazāks ūdens patēriņš nekā faktiskais);
- nav ievērots ŪPS rādījumu iesniegšanas laiks, kas novadā ir noteikts no katra mēneša 27. līdz 30. datumam (februāris ir izņēmums, rādījumi jāiesniedz no 27. februāra līdz 2. martam);
- no 2014. gada maija skaitītāju rādījumi elektroniski iesniedzami vietnē http://rekini.carnikava.lv/, tāpēc skaitītāju rādījumi, veicot maksājumu internetbankā, vairs netiek pieņemti;
- ūdens skaitītāji nav verificēti.

Kā notiek pārbaude
Carnikavas Komunālservisa darbinieks sazinās ar ūdens patērētājiem un vienojas par pārbaudes laiku.

Vērts atcerēties
Ūdens resursi nav bezmaksas, tāpēc aicinām korekti atskaitīties un norēķināties par patērēto ūdeni.
Tik īss ŪPS nolasīšanas un iesniegšanas termiņš noteikts tāpēc, lai maksimāli precīzi fiksētu ūdens patēriņu katrā konkrētajā mēnesī.
ŪPS verifikācijas termiņš ir uzrādīts arī komunālo maksājumu kvītī tabulā pie skaitītāju rādījumiem kolonā „Derīgs līdz:", lūdzam pārbaudi veikt laikus.
Patvaļīga pieslēgšanās Carnikavas novada ūdensapgādes sistēmai ir aizliegta.
Zīmīgi, ka starpība starp uzrādīto un faktiski patērēto ūdeni krasi pieaug vasaras periodā. Šim lielajam patēriņa starpības pieaugumam tiks meklēti cēloņi.

Carnikavas Komunālserviss
Share on Facebook Tweet