Drukāt

Kā rīkoties, novadā sastopot klaiņojošu suni vai kaķi?

Sastopoties ar klaiņojošiem vai bezpalīdzībā nonākušiem dzīvniekiem Carnikavas novadā, iedzīvotāji aicināti sazināties ar dzīvnieku aizsardzības biedrību "Tutti Palīdzība Dzīvniekiem".
 
Ar šo biedrību pašvaldības aģentūra „Carnikavas Komunālserviss" ir noslēgusi sadarbības līgumu. Tāpēc, nonākot saskarsmē ar klaiņojošiem suņiem vai kaķiem, novada iedzīvotājiem ir tiesības vērsties pēc palīdzības, sazinoties ar biedrības vadītāju Ingvildu Aumeisteri pa tālr. 29365315 (sūtot arī īsziņas) vai arī rakstot uz e-pastu: .
 
Noķerto klaiņojošo suņu čipēšana
Visiem Carnikavas novadā noķertajiem klaiņojošajiem suņiem, kuri noķeršanas brīdī nebūs identificējami pēc žetona vai mikročipa, zemādā tiks implantēts mikročips. 
 
Suņa saimniekam pirms suņa saņemšanas jāapmaksā rēķins par šo procedūru, kā arī citi izdevumi, kas saistīti ar suņa ķeršanu, transportēšanu, uzturēšanu. Par suņa čipēšanu tiek informēta Carnikavas pašvaldības policija, kā arī suns tiek reģistrēts Carnikavas novada Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā.
 
Pašlaik mikročipēšana ir katra mājdzīvnieku turētāja brīva izvēle, bet no 2016. gada spēkā stāsies jauni Ministru kabineta noteikumi par Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību, kas paredzēs visu suņu apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrāciju.
 
Carnikavas novada mājdzīvnieku reģistrs
Biedrība "Tutti Zoo” ir izveidojusi elektronisku Carnikavas novada mājdzīvnieku reģistru, kurā tiek reģistrēti novadā mītošie mājdzīvnieki, to identifikācijas numuri un saimnieku dati.
 
Saimniekus, kuru mājdzīvnieki (suņi, kaķi, mājas seski) ir apzīmēti (identificējami ar žetonu, mikročipu vai adrešu kapsulu), aicinām iesniegt informāciju par savu dzīvnieku veterinārajā klīnikā – zooveikalā „Tutti Zoo” (Carnikavā, Atpūtas ielā 1), ierodoties personīgi ar dzīvnieku vai tā dokumentiem, kuros norādīts identifikācijas numurs, vai arī zvanot pa tālr. 25637079 vai 29365315. Saimniekus, kuru mājdzīvnieki nav identificējami, aicinām savus dzīvniekus apzīmēt, pierakstoties uz šo pakalpojumu klīnikā „Tutti Zoo”.
 
Veterinārārsta pakalpojumi Carnikavā
Novada iedzīvotāju ētrībām "Tutti Zoo” telpās trīs reizes nedēļā – otrdienās, ceturtdienās un sestdienās – strādā veterinārārsts.
 
Noderīga informācija
Saskaņā ar MK noteikumiem „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” kaķis, kas ir vecāks par sešiem mēnešiem, var brīvi uzturēties ārpus sava īpašnieka teritorijas, ja ir sterilizēts. Šo noteikumu ievērošana palīdzēs novērst kaķu nekontrolētu vairošanos.
 
Saskaņā ar minēto MK noteikumu 52. punktu mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums:
52.1. nodrošināt, lai mājas (istabas) dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus;
52.3. apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus;
52.5. vakcinēt mājas (istabas) dzīvnieku Veterinārmedicīnas likumā noteiktajā kārtībā.

Informāciju par klaiņojošiem suņiem pieņem arī Carnikavas novada pašvaldības policijas dežūrdaļa pa diennakts tālr. 22006686.
 
Kārtību, kādā paredzēta klaiņojošu un bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku (suņu un kaķu) izķeršanu Carnikavas novadā, nosaka saistošie noteikumi "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Carnikavas novadā".