Fotogalerija: Carnikavā svinīgi atklāti Dziesmu un deju svētki

.

Terpi40 130.jūnijā brīdī, kad saule atradās zenīta augstākajā punktā, visā Latvijā un arī Carnikavas centrā mastā svinīgi tika pacelts XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogs.
 
Mūsu novada karogu rotā latviešu rakstu zīmju veidotais vainaga vijums no iedziedātās Jāņa Sildega dziesmas „Carnikava", kuru visas svētku nedēļas laikā ikviens var apskatīt skvērā pie tautas nama.
 
Tomēr vēl pirms karoga pacelšanas Carnikavas parkā notika „Tērpu dižošanās" jeb Carnikavas pūra lādes dārgumu svinīga apskate. Proti, mūsu novada mākslinieciskie kolektīvi izrādīja vairāk nekā 20 dažādus tautas tērpus no visas Latvijas, kuri glabājas tautas namā „Ozolaine". Krāšņajā parādē bija vērojami visdažādākie raksti, brunči, krekli, villaines, jostas, saktas, galvas segas no Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes.
 
Interesanti, ka ir saglabājies arī skaistais lībiešu tērps, ar kuru 1974.gadā Zaiga Zaļkalne dejoja Carnikavas jauniešu deju kolektīvā, iegūstot Tautas deju ansambļa goda nosaukumu, bet tagad šo pašu tērpu pasākumā demonstrēja viņas meita – Dārta Zaļkalne. Tas apliecina, kā tautas tērpu vērtība saglabājusies cauri gadu desmitiem. Jau pirmajos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, kas notika 1873.gadā, dalībnieki bija tērpušies sava novada tautas tērpos, un šī tradīcija ir dzīve vēl šodien, pēc 140 gadiem, kad tautas tērps kļuvis par tautas nacionālās identitātes simbolu.

Atgādinām, ka šogad Carnikavas novadu Dziesmu un Deju svētkos pirmo reizi pārstāvēs septiņi mākslinieciskie kolektīvi un 148 dalībnieki: jauniešu deju kolektīvs „Abi Divi" (vad. J. un A.Precinieki), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Arnika" (A.Lēnmanis), senioru deju kolektīvs „Tacis" (A.Lēnmanis), sieviešu koris „Undīne" (I.Grīnberga un A.Auziņa), jauniešu kamerkoris „Vēja balss" (J.Cābulis), amatierteātris „Nagla" (Z.Neimanis) un tautas lietišķās mākslas studija „Auseklītis" (Z.Ulmane).
 
Carnikavas kolektīvu dalība Dziesmu un Deju svētku pasākumos
Studija „Auseklītis" kopā ar visas Latvijas lietišķās mākslas kolektīviem 21.jūnijā piedalījās plašas tautas darinājumu izstādes „Dziesma top citādi" atklāšanā Rīgas izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa", Kungu ielā 3, Rīgā. Aicinām novadniekus apmeklēt šo interesanti veidoto un plašo izstādi, kur izstādīti arī mūsu audēju darbi.

2.jūlijā plkst. 14.00 Vērmanes dārzā visi aicināti līdzi just mūsu amatierteātrim "Nagla", kurš izspēlēs R.Blaumaņa izrādi "Trīnes grēki".

Savukārt dejotāji uzstāsies četros deju lieluzvedumos "Tēvu laipas" Daugavas stadionā 5. un 6. jūlijā. Senioru deju kolektīvs "Tacis" 5. jūlijā piedalīsies Latvijas senioru koru un deju kolektīvu koncertuzvedumā "Zem treju loku varavīkšņu tilta" Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala", bet kori 7. jūlijā Mežaparka estrādē piedalīsies noslēguma koncertā "Līgo!", kur koncerta izskaņā 13 000 dziedātāju pulkā ikviens varēs izdziedāties no sirds, jo pēc koncerta turpināsies Sadziedāšanās nakts līdz pat rīta gaismai.

Krāšņais Svētku gājiens notiks 7.jūlijā un sāksies plkst. 10:00, no Brīvības pieminekļa virzoties pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim. Gājiena sākumā dosies izcilākie Latvijas kolektīvi: koris, deju kolektīvs un pūtēju orķestris, tad sekos Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Sēlija un Latgale, viesu kolektīvi un Rīga. Tā kā novadi sakārtoti alfabēta secībā, Carnikavas novada kolektīvi kopā ar novada vadību ies Vidzemes novadu augšgalā un būs redzami ejot starp Burtnieku novadu un Cēsu novadu. Priecāsimies par katru atbalstītāju, kurš gājiena laikā uzsauks „Lai dzīvo Carnikava!"
 
 
E.Terentjeva un S.Baltruka
 
 
Share on Facebook Tweet