Rakstos

Drukāt

Ādažu poligonā latvieši trenēsies kopā ar Igaunijas un ASV karavīriem

.

NBS helikopters 600No 7. – 17. aprīlim Ādažu poligonā norisināsies kaujas atbalsta speciālistu un vienību apmācības vingrinājums „Operation Summer Shield XI", kurā piedalīsies vairāk nekā 600 karavīru no Latvijas, Igaunijas un ASV bruņotajiem spēkiem.
 
Gadskārtējā vingrinājumā, kas sadarbībā ar ASV bruņotajiem spēkiem notiks jau vienpadsmito reizi, bataljona kaujas grupas štābs trenēsies integrēt un koordinēt uguns atbalstu kājnieku vienību uzbrukuma operācijās. Savukārt rotas līmeņa apakšvienības vingrināsies izmantot kaujas atbalsta elementus vienotā operācijā ar šķēršļu pārvarēšanu.
 
Lai veicinātu sadarbību un savstarpējās militārās pieredzes apmaiņu starp Latvijas un ASV bruņotajiem spēkiem, jau otro reizi vingrinājumā „Operation Summer Shield" piedalīsies Melnās jūras rotācijas spēki (Black Sea Rotational Force 14), kuru viens no uzdevumiem ir apmācīt sabiedroto bruņotos spēkus. Kopā ar Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes pārstāvjiem, kuri šajā vingrinājumā piedalās kopš tā pirmsākumiem, ASV bruņotos spēkus pārstāvēs vairāk nekā 100 karavīru.
 
Pirmo reizi kaujas atbalsta speciālistu apmācības vingrinājumā Ādažu poligonā piedalīsies vairāk nekā 150 karavīru no Igaunijas Aizsardzības spēku Artilērijas bataljona. Savukārt Lietuvas Bruņoto spēku karavīri vingrinājumā piedalīsies kā novērotāji, izvērtējot iespējas tuvākā nākotnē kļūt arī par tā dalībniekiem.
 
Pārstāvot 1. kājnieku bataljona štābu, 1. un 2.kājnieku bataljona kājnieku apakšvienības, Kaujas atbalsta bataljona mīnmetēju, prettanku, izlūku, inženieru un gaisa atbalsta kontroles vienību, kā arī Zemessardzes 1. novada izlūkvienības snaiperus grupu, 46. bataljona izlūkvienību, 34. artilērijas bataljona mīnmetēju apakšvienību, Štāba bataljonu un Gaisa spēku aviācijas bāzi, vingrinājumā piedalīsies arī 350 Latvijas karavīru un zemessargu.
 
Vingrinājums noritēs vairākās daļās. No 7. – 11. aprīlim notiks teorētiskā un praktiskā apmācība, savukārt no 12. – 16. aprīlim Ādažu poligonā norisināsies lauka taktiskais vingrinājums un kaujas šaušanas vingrinājums, kurā tiks iesaistīts arī aviācijas bāzes helikopters „Mi-17" un Igaunijas Gaisa spēku lidmašīna „L-39".
 
Ceļu satiksmes dalībnieku ievērībai
 
9. aprīlī vairākas Igaunijas Aizsardzības spēku militāro transporta līdzekļu kolonnas virzīsies no Ainažu robežkontroles punkta līdz Ādažu poligonam pa autoceļu A1. Savukārt pēc mācību uzdevuma izpildes 16. aprīlī vairākas kolonnas dosies atpakaļ uz Igauniju.
 
Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.
 
Sakarā ar plānoto vingrinājumu, tostarp ar kaujas šaušanu, bruņotie spēki atgādina, ka ir aizliegts ieiet un iebraukt Ādažu poligona teritorijā bez saskaņošanas ar tā administrāciju.
 
Bez saskaņošanas atļauts pārvietoties tikai pa koplietošanas ceļiem, kuri norādīti kartē uz informatīvajiem stendiem.
 
Bruņotie spēki atvainojas par sagādātājām neērtībām, kas var īslaicīgi rasties sakarā ar to, ka dažas kaujas šaušanas nodarbības notiks arī agrā rīta un vēlā vakara stundā.
 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
E-pasts:
Share on Facebook Tweet